آداپتور دوربین مدار بسته


مسأله منبع تغذیه برای دوربین مدار بسته در ظاهر یک مورد کم اهمیت به نظر می رسد، اما هنگامی که صحبت از نصب و راه اندازی چند عدد دوربین به میان می آید، منبع تغذیه اهمیت بیشتری پیدا می کند. با توجه به این که هر آداپتور از 5/0 تا 1 آمپر را پشتیبانی می کند، اگر قرار باشد چند دوربین در محل نصب شود، باید برای هر دوربین میزان آمپر به صورت جداگانه محاسبه گردد. به طور مثال، نصب 3 دوربین در یک محل، نیاز به سه آداپتور 1 آمپری و یا یک منبع 3 آمپری خواهد بود.


در مثال فوق در حالت اول، هنگامی که برای هر دوربین یک آداپتور در نظر گرفته می شود، در اصطلاح می گوئیم منبع تغذیه مجزا برای دوربین مدار بسته فرآهم کرده ایم. در حالت دوم، با استفاده از یک منبع تغذیه 3 آمپری برای هر 3 دوربین، در اصلاح از یک منبع تغذیه مرکزی برای سیستم مدار بسته خود بهره گرفته ایم.


یک سوال مهم در این قسمت مطرح می شود و آن سوال این است که کدام یک از روش های فوق برای سیستم دوربین مدار بسته مناسب تر است؟ استفاده از یک منبع تغذیه مرکزی و یا استفاده از منبع تغذیه مجزا برای هر دوربین؟


اگر از یک منبع تغذیه مرکزی برای همه دوربین ها استفاده شود، در صورتی که منبع تغذیه خراب شود و یا اشکالی در آن ایجاد گردد، تمام دوربین ها از کار خواهند افتاد. این حالت علی رغم اینکه از لحاظ هزینه ها مقرون به صرفه است اما یک عیب بزرگ برای سیستم مدار بسته محسوب می شود.


اگر برای هر یک از دوربین ها یک منبع تغذیه به کار رود، هم عیب یابی و کنترل منبع های تغذیه آسان تر است و هم در صورت بروز اشکال در یکی از منابع، دوربین های دیگر همچنان به کار خود ادامه خواهند داد.


بنابراین، توصیه می شود برای فضاهای کوچک از تعداد کمتری دوربین مدار بسته و یک منبع تغذیه مرکزی استفاده کنید. برای پروژه های بزرگتر، چند دوربین مدار بسته و چند منبع تغذیه مجزا به کار گیرید.


یک سیستم دوربین مدار بسته از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. دوربین مدار بسته ، کابل ها ، اتصالات جانبی و دستگاه ضبط کننده تصویر DVR ، از جمله تجهیزاتی هستند که در  سیستم های کنترلی و نظارتی به کار می روند.


یکی از وسایلی که وجود آن برای دوربین لازم و ضروری است، آداپتور دوربین مدار بسته است. منبع تغذیه ، وظیفه تأمین انرژی مورد نیاز برای عملکرد دوربین را فرآهم می کند. انتخاب یک منبع تغذیه برای دوربین، کاری ساده به نظر می رسد؛ اما اگر هین منبع به درستی انتخاب نشود، دوربین مدار بسته کارایی لازم را نخواهد داشت.


به طور کلی، سیستم نظارتی یک دوربین مدار بسته به گونه ای است که ظرفیت اتصال به برق 220 ولت شهر را ندارد. از این رو اتصال آن ها به شبکه برق شهری، کار صحیحی نیست. ولتاژی که دوربین های مدار بسته می توانند در آن محدوده کار کنند، 12 ولت است؛ پس باید منبع تغذیه ای انتخاب کرد که این میزان ولتاژ را برای دوربین فرآهم کند.


برای تبدیل برق 220 ولت شهر به 12 ولت مورد نیاز دوربین، باید از یک آداپتور تغذیه استفاده کنید. اگر قرار باشد از چند دوربین مدار بسته در محل استفاده کنید، حتماً باید تعداد آداپتورها را هم افزایش دهید. هر آداپتور، میزان آمپر مشخصی دارد. بنابراین، با افزایش تعداد دوربین دو راه پیش رو دارید؛ اول آنکه تعداد منبع تغذیه را بیشتر کنید و دوم آنکه از یک منبع تغذیه با میزان آمپر بالا استفاده کنید.


آداپتور دوربین مدار بسته


نکاتی در مورد قیمت، کیفیت و نصب آداپتور دوربین مدار بسته :آداپتور دوربین مدار بسته

تمام انواع دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه، از آداپتورها استفاده می کنند. قیمت آداپتور، بستگی به میزان آمپر خروجی دوربین دارد. هر چه قدر قدار آمپر آداتور بالاتر باشد، قیمت ان نیز بیشتر است.

یک آداپتور دوربین مدار بسته ، می تواند خروجی از 5، 10، 15، 20 و 30 آمپر را تحت پوشش قرار دهد. دوربین های مدار بسته ای که قابلیت دید در شب دارند، به میزان مصرف آمپر بیشتری نیاز دارند.  در این حالت، مصرف جریان بیشتر، موجب افت ولتاژ می شود و ممکن است به دوربین آسیب جدی وارد کند.

بهترین راه برای انتخاب یک منبع تغذیه مناسب برای دوربین مدار بسته، مراجعه به کاتالوگ دستگاه است. متخصصان نصب دوربین مدار بسته معمولاً هنگام نصب کابل های دوربین ، درصدی را برای افت ولتاژ در مدار در نظر می گیرند. در مسیرهای طولانی، افت ولتاژ محسوس تر خواهد شد. بنابراین باید پس از تعیین مسیر کابل ها، آداپتور را تنظیم نمود. نکته مهم تر این است که حتماً باید مصرف آمپر دوربین مدار بسته، از حداکثر آمپر منبع تغذیه کمتر باشد؛ به طور مثال اگر جریان منبع تغذیه 20 آمپر باشد، میزان جریان مصرفی توسط دوربین نباید بیش از 18 آمپر باشد.

منبع تغذیه چه نقشی را برای دوربین مدار بسته ایفا می کند؟

آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور دوربین مدار بسته به منزله منبع انرژی به شمار می آید. بسته به نوع دوربین مدار بسته و اینکه دستگاه چه قابلیت هایی دارد، نوع منبع تغذیه متفاوت خواهد بود.

دوربین هایی که خاصیت دید در شب دارند و یا مجهز به لامپ های LED هستند، میزان برق مصرفی دوربین خیلی بیشتر از دوربین های معمولی است. هر گونه خطا در انتخاب منبع تغذیه مناسب برای دوربین مدار بسته ، بر روی کارایی و کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته ارسالی تأثیر فرآوان خواهد گذاشت. افت ولتاژ پیامدهایی نظیر افت کیفیت تصویر، ایجاد نویز در تصاویر ارسالی و آسیب رسیدن به قسمت های دوربین را به دنبال خواهد داشت.


5 مکان برای نصب دوربین مداربسته در خانه :
همانطور که میدانید دوربین مدار بسته که در خانه تان نصب کرده اید وسیله ای امنیتی بسیار مهم است و با توجه به اینکه امنیت از دغدغه های امروزی است هر صاحب خانه ای باید یکی از آنها را داشته باشد و در واقع می توان گفت که نیاز دارد.

5 مکان برای نصب دوربین مداربسته در خانه که تا کنون نمی دانستید

ممکن است دوربینتان را در قسمت های مختلفی از خانه نصب کرده باشید اما نقاطی هستند که شاید از چشمتان دور مانده اند و تاکنون به اهمیت نصب دوربین در آن مکان ها توجه نکرده باشید و دزدان هم بیشتر سعی می کنند که از این مناطق وارد خانه شوند. باید مطمئن شوید که دوربینتان درست در مکانی نصب شده است که بهترین کارآیی را دارد بنابراین در این مقاله بهترین نقاط خانه برای نصب دوربین را به شما معرفی میکنیم.

بهترین نقاط برای نصب دوربین مدار بسته در خانه :
درب جلویی خانه : اغلب افراد چه دعوت شده باشند و چه دعوت نشده باشند اغلب از در جلویی خانه وارد میشوند بنابراین مهم است که دوربین مدار بسته را بالای درب ورودی جلویی نصب کنید. دوربین را در ارتفاع بالا قرار دهید تا کسی آنرا تکان ندهد. اگر خانه تان چند طبقه است دوربین را در طبقه دوم نصب کنید، اما جهت آنرا به سمت ورودی خانه قرار دهید. اگر خانه تان طبقه دومی ندارد دوربین را در ارتفاعی قابل دسترس نصب کنید وحتما پوشش محافظتی در اطراف آن قرار دهید. یک جعبه فلزی مناسب است و مانع حرکت دوربین توسط افراد میشود.

درب پشتی خانه : همه قسمت های ورودی به خانه باید مجهز به سیستم نظارتی مداربسته باشد بنابراین اگر خانه تان دارای درب پشتی است حتما باید در آن قسمت نیز دوربین نصب شود تا هرکسی که تلاش میکند به خانه وارد شود، تحت نظارت باشد. همانند درب جلویی خانه، دوربین درب پشتی نیز نباید در ارتفاع قابل دسترس نصب شود.

پنجره های عقبی خانه : بهتر است به جای اینکه دوربین را بالای پنجره ای که روبروی جاده و بسیار در دید است قرار دهید، آنرا بالای پنجره عقبی خانه نصب کنید. بنابراین اگر کسی سعی کند مزاحمت ایجاد کند و مخل آسایش باشد از وجود دوربین خبر نخواهد داشت. این امر به شما کمک میکند مراقب وبده و از بروز یک اتفاق بد جلوگیری کنید. حتی اگر اتفاقی بیافتد مسئولان انتظامی قادر خواهند بود با استفاده از فیلم ضبط شده فرد مزاحم را شناسایی کنند.

بالای راه پله ها : اگر خانه تان چند طبقه است یک سیستم مداربسته بی سیم یا یک دوربین معمولی بالای راه پله ها و جاییکه به بیشتر فضای خانه اشراف داشته باشد نصب کنید. شما میتوانید فیلمی از فضای پذیرایی خانه، آشپزخانه و حتی ورودی چند اتاق را داشته باشید به شرطی که دوربین درزاویه مناسب بالای راه پله ها نصب شده باشد. در نبود طبقه بالاتر و پلکان در خانه، دوربین را نزدیک به سقف اتاق نشیمن نصب کنید. می توانید با این کار بفهمید که چه کسی وارد اتاقها شده یا از آنها خارج می شود زیرا در غلب خانه ها اتاق نشیمن به سایر اتاق های خانه متصل است.

در اتاق خواب کودکان : متاسفانه این روزها کودکان در معرض خطرات بزرگی هستند. بنابراین بهترین دوربین های مدار بسته تان را در اتاق خواب کودکتان نصب کنید وچشمتان را از آنها دور نکنید. اگر کودکان کوچک است نصب دوربین اهمیت بیشتری پیدا میکند. با این کار می توانید آنها را نظارت کرده و از سلامت آنها در قسمت های مختلف خانه مطمئن شوید به شرطی که با خودتان یک مانیتور هم داشته باشید. اگر کودکتان را در خانه با یک پرستار تنها میگذارید حتما نیاز به نصب دوربین مدار بسته خواهید داشت. با این اقدام می توانید بدانید که در نبودتان نحوه رفتارپرستار با کودکتان چگونه است و اقدام لازم را به عمل آورید.

چگونه یک دوربین امنیتی مناسب انتخاب کنیم

نصب دوربین مدار بسته در خانه تان را به تاخیر نیاندازید زیرا باید هرکاری برای حفظ امنیت خانه و خانواده تان انجام دهید. علاوه بر اینها، دوربین مدار بسته اطلاعاتی در مورد اتفاقاتی که در نبود شما در خانه می افتد، به شما میدهد. این موضوع وقتی که پرستار تمام وقت یا پاره وقت استخدام کرده اید، حیاتی تر میشود. این نکته نیز مهم است که ضمن دقت در انتخاب دوربین کسی را برای نصب آن بیاورید که خدمات نصب دوربین خانگی را ارائه میدهد.

امکاناتی که به همراه دوربین می بایست نصب گردند :
در هنگام نصب دوربین مدار بسته برای منزل مسکونی باید توجه داشته باشید که در صورت عدم حضور شما چگونه می شود منزل را مشاهده و تصاویر دوربین های مدار بسته را کنترل و مدیریت کرد. شما با اتصال دستگاه DVR به اینترنت پر سرعت می توانید با یک گوشی همراه هوشمند در هر نقطه از دنیا به تصاویر دوربین ها متصل و آن ها را مدیریت کنید.

در هنگام نصب دوربین مدار بسته بسیار در انتخاب جای دستگاه مرکزی DVR یا NVR باید دقت کنید که به اصطلاح برای دستیابی به آن عقل جن هم به آن نرسد ، چه برسد یک سارق حرفه ای . با این وجود در صورت عدم جای مناسب برای دستگاه از محفظه هایی استفاده نمایید که سرقت از آن کار دشوار و وقت گیری باشد.


منبع : مجله اینترنتی دنیای فناوری |نکات مهم در مورد منبع تغذیه دوربین مدار بسته چیست؟
برچسب ها : دوربین ,مدار ,بسته ,منبع ,خانه ,تغذیه ,مدار بسته ,دوربین مدار ,منبع تغذیه ,برای دوربین ,تغذیه مرکزی ,منبع تغذیه مرکزی ,منبع تغذیه مناسب