چه نوع دوربین مداربسته ای باید خریداری کنید؟


نیاز است که علامت نصب دوربین مدار بسته داشته باشید. مطمئن شوید که در مکان هایی که قابل مشاهده هستند علامت دوربین نصب کرده اید. اگر این علائم واضح نباشند و پیغام را به درستی به مخاطب منتقل نکرده باشید، ممکن است در دادگاه غیرقابل پذیرش باشد و قوانین حریم خصوصی مانند  PIPEDA را نقض کند.


قوانینی در خصوص مکان نصب دوربین وجود دارد. حتما دوربین ها را در مکان های مناسب اطراف خود قرار دهید، توجه داشته باشید که نقاطی مانند اتاق پرو و حمام غیرقانونی است. در حالی که اکثر مردم نمی خواهند در این مکان ها دوربین قرار دهند، فروشگاه های خرده فروشی با آمار بالای سرقت گاهی اوقات این نقاط را گزینه های ایده آلی برای نصب دوربین میدانند، زیرا مجرم اغلب در این مکان ها کالاهای سرقتی را مخفی می کند. با اینحال نصب دوربین در مکان های غیرمجاز بازهم غیر قانونی باقی می ماند. با یک متخصص امنیتی CCTV صحبت کنید تا مشخص شود که کدام مناطق برای ضبط فیلم مناسب هستند و کدامیک از آنها مناسب نیستند.


می توانید سیستم را خودتان نصب کنید، اما آیا این کار واقعا ایده خوبی است؟ شما در همه کارها متخصص نیستید. یک متخصص یا کارشناس حرفه ای قادر خواهد بود نصب سیستم را به طور دقیق انجام دهد و خدماتی ارائه دهد که سیستم امنیتی شما مؤثر عمل کند. انجام دادن اینگونه کارها شاید در هزینه اولیه صرفه جویی کند اما سیستمی را به شما هدیه می کند که به درستی نصب نشده است یا نواحی مناسب را پوشش نمی دهد. نظارت تصویری دوربین مداربسته یک کار بزرگ است و متخصصان می توانند جهت و نحوه نصب سیستم، و آنچه که دوربین ها باید مشاهده کنند را فراهم کنند.


فیلم ضبط شده را به مدت 30 روز یا بیشتر نگه دارید. مهم است که حداقل یک ماه فیلم را نگه دارید یا در صورت امکان آن را به مدت طولانی در کلود ذخیره کنید. اگر یک جرم اتفاق افتاده باشد یا یک حادثه درمحل کارتان روی دهد، نیاز به اسناد و شواهد مستند از تاریخ و زمان برای شناسایی رویداد با کمک فیلم ضبط شده خواهید داشت.


حتما از قوانین باخبر باشید. قبل از نصب سیستم، حتما با یک کارشناس در مورد نیازتان به یک سیستم دوربین مدار بسته و قوانین مربوطه به آن صحبت کنید.


نکات کلیدی در مورد نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته


آیا می توانم شبکه DVR خود را برای نظارت اینترنتی از راه دور راه اندازی کنم؟

اگر یک دستگاه DVR که نظارت از راه دور را پشتیبانی می کند، خریداری کنید، راه اندازی آن احتیاج به یک کادر فنی دارد. کسی که در فن آوری IP و روتر ها تخصص داشته باشد، احتمالا می تواند به شما کمک کند تا تنظیمات لازم را انجام دهید. اما در صورت لزوم می توانید آموزش اتصال DVR به اینترنت را مشاهده نمایید .


برای نصب سیستم CCTV به چه تجهیزاتی نیاز خواهم داشت؟

در زیر لیستی از ابزارهایی که ممکن است هنگام نصب سیستم نظارتی خود، مورد نیازتان باشد، تهیه شده است. بسته به جایی که دوربین های خود را نصب می کنید و نوع کابل مورد استفاده ممکن است به همه آنها نیاز پیدا نکنید.


پیچ گوشتی چهارسو


پیچ گوشتی تخت


کلیدهای آلن (معمولا با دوربین امنیتی شما عرضه می شود)


دریل دستی


کابل لخت کن


ابزار خم کن


ممکن است ابزارهای دیگری وجود داشته باشد که نصب را آسانتر کند اما لیست بالا معمولا پایه خوبی برای ادامه کار است.


اندازه های مختلفی از لنزها وجود دارد، چگونه می توانم بدانم کدام مناسب کار من است؟

لنز دوربین مدار بسته انواع مختلفی را داراست . معمولا همیشه یک لنز وریفوکال را توصیه می کنیم و این لنز می تواند وریفوکال زوم باشد یا دستی. با استفاده از یک لنز های وریفوکال می توانید زاویه دید و محدوده دوربین امنیتی را در طول نصب تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که بهترین زاویه دید را خواهید داشت. این نوع از دوربین ها به علت قابلیت انعطاف پذیری باور نکردنی در بین دوربینهای حرفه ای های امنیتی بسیار محبوب است.


پنج نکته ای که کیفیت تصویر دوربین مدار بسته را تضمین میکندکیفیت تصویر دوربین مدار بسته

تنها در کمیته حمل و نقل تورنتو 13000 دوربین CCTV وجود دارد. قرار دادن دوربین ها در آنجا اولین گام نبرد امنیتی بود. با این حال این دوربین ها باید فیلم های واضح و شفاف ارائه دهند تا موثر باشند. هنگامی که صحبت از سیستم های امنیتی در تورنتو و سراسر کانادا می شود، می توان انتظار داشت که بهترین تصویر ارائه کنند، اما چگونه می توانید این کار را با سیستم های دوربین مدار بسته خود انجام دهید؟

جالب است بدانید که تنها 20 درصد از فیلمها در پیگردهای قانونی مثمرثمر هستند چون مابقی دارای تصویر بی کیفیت هستند. کیفیت تصویر به چندین عامل وابسته است. جایی که دوربین قرار دارد، نورپردازی، محدوده پوشش دوربین، اپتیک و مشخصات دوربین مورد استفاده در کیفیت فیلم موثرند. سیستم های دوربین مدار بسته می توانند از 420 خط تا HD 1080 متغیر باشند و هزینه ها بسته به آنچه که می خواهید متفاوت هستند.

برای کیفیت حداکثری تصویر پنج مورد زیر را در نظر بگیرید
رزولوشن دوربین چیست؟
حتما وضوح یا رزولوشن دوربین خود را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا دوربین در داخل یا خارج از منزل استفاده می شود. کیفیت تصویر دوربین مداربسته در خطوط اندازه گیری می شود. برای فیلم های روشن و شفاف، نیاز به خطوط بالاتر است. هرچه خطوط بالاتر باشد، فیلم واضح تر است.

اگر میخواهید دوربین را در محیطهای داخلی نصب کنید و فقط یک شعاع 50 فوت را پوشش دهید، دوربین هایی با رزولوشن پایین تر مناسبتر هستند و کیفیت تصویر مناسب را تامین می کنند. اما اگر می خواهید در محیط بیرونی دوربین امنیتی نصب کنید، نیاز به یک دوربین با وضوح بالاترحداقل 700 خط یا بیشتر دارید.

پنج نکته ای که کیفیت تصویر دوربین مدار بسته را تضمین میکند

دوربین چگونه نصب می شود؟
راه های معمول نصب دوربین دوربین مدار بسته شامل نصب دوربین مدار بسته دام یا سقفی، دوربین مدار بسته بولت یا دیواری، گوشه ای، قطبی و نصب پایه ای یا پاراپتی است.

قرار است دوربین در داخل خانه نصب شود بهتر است که از نصب سقفی استفاده شود. در حالی که اگر دوربین را در خارج از منزل قرار میدهید، ممکن است نصب قطبی یا پایه ای کاربردی تر باشد. آپشنهای دوربین مثل قابلیت چرخش و میدان دید نیز بسیار مهم است.

چه مقدار نور طبیعی یا نور خیابان در نزدیکی دوربین تابیده میشود و جهت نور کدام سمت است؟
روشنایی موضوع مهمی است تا از ضبط باکیفیت ترین تصویر مطمئن شوید. اگر دوربین را در بیرون قرار میدهید، روشنایی خیابان برای تصویر روشن و واضح در شب کافی نیست. در طول روز، باید دوربین به گونه ای قرار گیرد که نور طبیعی مستقیما به دوربین برخورد نکند. نور درخشان می تواند کیفیت تصویر شما را مختل کرده و موجب نقاط کور در پوشش امنیتی شما شود. نصب چراغ نور LED همراه با دوربین در فضای باز همیشه توصیه می شود.

پهنای باند چیست و چگونه کیفیت تصویر کلی را تحت تاثیر قرار می دهد؟
اگر محل کارتان دارای چند دوربین امنیتی است، مهم است که پهنای باند کافی برای بارگذاری داشته باشید. در حالی که برخی از دوربین ها می توانند با پهنای باند محدودی عمل کنند، افزایش تعداد دوربین ها کیفیت فیلم را پایین ترمی آورد.

اگر سیستم امنیتی شما نیاز به لود بیشتری داشته باشد، مطمئن شوید که قابلیت های شبکه خود را در نظر گرفته اید و آنها را ارتقا داده اید. کابل کشی شما نیز با باید با کیفیت خوب باشد تا هیچ چیزی در انتقال تصویر جا نماند. اگر منابع متصل به یک شبکه دارید، کیفیت تصویر ضعیف میشود و اگر پهنای باند شما با الزامات شما مطابقت نداشته باشد، فیلم امنیتی کمک زیادی به شما نخواهد کرد.

چگونه می توانم دید و حرکت در شب را ارتقا دهم؟
انواع دوربین های مدار بسته دارای آشکارسازهای حرکتی برای تشخیص حرکت هستند و قابلیت های رزولوشن می توانند از عهده این حرکات برآیند. اما اگر متوجه شدید که فیلم شما به علت حرکت، آهسته یا تار میشود ممکن است زمان ارتقا دوربین یا شبکه شما فرا رسیده باشد.

تا آنجا که به دید در شب مربوط است، دوربین های مدار بسته مونوکروم مجهز به روشنایی مادون قرمز یکپارچه، در گرفتن تصاویر واضح تر در نور کم بسیار موثر هستند. در اینجا نیز نورپردازی در اطمینان از اینکه بهترین تصویر ممکن گرفته شده است، نقش مهمی ایفا می کند.
منبع : مجله اینترنتی دنیای فناوری |نکات کلیدی نصب دوربین مداربسته
برچسب ها : دوربین ,تصویر ,بسته ,امنیتی ,کیفیت ,فیلم ,مدار بسته ,دوربین مدار ,کیفیت تصویر ,دوربین امنیتی ,پهنای باند ,کیفیت تصویر دوربین